Nowy zestaw tłoczący ścieki
Urządzenie posiada 40-litrowy gazoszczelny i wodoszczelny zbiornik z tworzywa sztucznego, którego najmniejsza skuteczna objętość wynosi 10 litrów dla napływu poziomego i 17 litrów dla napływu pionowego. Ciągła temperatura pompowanego medium nie powinna przekraczać 40 °C. Zestaw tłoczący poradzi sobie też ze ściekami o temperaturze 65 °C przez krótki czas działania, stąd podłączenie go do pralki nie stanowi problemu.
Jednostka jest napędzana przez silnik prądu przemiennego 230 V z 1,65 kW mocy znamionowej albo 400 V trójfazowy silnik z 1,5 kW. Jako przeznaczone do tzw. pracy przerywanej S3 50 % można te silniki uruchamiać do 60 razy na godzinę przy względnym czasie pracy stanowiącym 50 %, co czyni je szczególnie efektywnymi.
Sterowanie przy użyciu LevelControl w połączeniu z analogowymi wyłącznikami pływakowymi umożliwia łatwe dostosowanie skutecznej objętości Mini-Compacty US1.40 E/D do specyficznych dla klienta warunków dopływu ścieków. Jednostka sterująca jest wyposażona w zintegrowany alarm akustyczny, dlatego instalacja dodatkowego alarmu w pobliżu zestawu tłoczącego ścieki jest niepotrzebna.
Zakres dostawy zestawu tłoczącego obejmuje kulowy zawór zwrotny do montażu na przewodzie tłocznym i wszystkie urządzenia zasilająco-sterujące niezbędne do działania. Zestaw jest dostarczany gotowy do podłączenia, stąd obecność wykwalifikowanego elektryka nie jest konieczna do jego instalacji. Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na targach ISH – E 30 w hali 9.1.
Źródło i Fot.: KSB Pompy i Armatura Sp. z o.o.