Pompy Qdos zastąpiły pompy membranowe w Centralnej Oczyszczalni Ścieków miasta Poznań
– Mieliśmy już do czynienia z pompami tego typu, bowiem kilka miesięcy wcześniej kupiliśmy pięć mniejszych pomp Qdos 30 Manual do instalacji podawania wody ze zbiornika leżącego siedem metrów niżej, z czym pompy membranowe zupełnie sobie nie radziły. Dlatego tym razem proces decyzyjny był bardzo szybki, a wybór – prosty – wspomina Przemysław Olejniczak.
W pompach Qdos tłoczone chemikalia przepływają przez elastyczny przewód nie mając bezpośredniego kontaktu ani z otoczeniem ani z żadnymi elementami mechanicznymi, co sprawia, że urządzenie jest niemal całkowicie odporne na korozję. Dzięki prostej konstrukcji, obejmującej minimalną liczbę części ruchomych, pompa jest bardzo trwała, niezawodna i stosunkowo cicha. W razie potrzeby wymiana opatentowanej głowicy pompującej ReNu – jedynej części podlegającej zużyciu – może być przeprowadzona w ciągu zaledwie jednej minuty, bez stosowania specjalistycznych narzędzi i bez ryzyka kontaktu ze szkodliwymi chemikaliami. Pompy Qdos są przeznaczone do sterowania zdalnego i automatycznego sygnałem prądowym o natężeniu 4-20 mA, ale w razie potrzeby mogą być też sterowane ręcznie.
– Automatyczne sterowanie pompami umożliwiło nam podniesienie jakości i warunków pracy przy równoczesnym ograniczeniu zużycia chemikaliów – a więc i kosztów. Także długie okresy między przerwami serwisowymi, szeroki zakres parametrów eksploatacyjnych ograniczający liczbę modeli oraz zunifikowana konstrukcja głowicy pozwoliły nam znacząco obniżyć koszty eksploatacyjne i całkowity koszt posiadania (TCO) – podsumowuje Przemysław Olejniczak. – Mając bardzo dobre doświadczenia z wdrożenia tego rozwiązania zastanawiamy się nad dalszymi modernizacjami układów pompowych i wymiany pomp membranowych na pompy Qdos. W podobnych przypadkach warto poświęcić czas na analizę oraz przeprowadzenie modernizacji – kończy.
Źródło: informacja prasowa