Modernizacja przepompowni ścieków we Włocławku
Rozpoczyna sie realizacja zadania „Modernizacja przepompowni ścieków wraz z rurociągami tłocznymi w aglomeracji Włocławek, w ulicach: Cisowa, Mielęcińska i Żwirowa" w ramach Projektu „Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracji Włocławek III etap”

Zarząd Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. we Włocławku podpisał umowę na wykonanie zadania pn. „Modernizacja przepompowni ścieków wraz z rurociągami tłocznymi w aglomeracji Włocławek, w ulicach: Cisowa, Mielęcińska i Żwirowa", które realizowane będzie w ramach Projektu „Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracji Włocławek III etap” współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.
Wykonawcą zadania zostało Konsorcjum firm: Kenez Sp. z o.o. z siedzibą we Włocławku (Lider) oraz firma Zakład Instalacji Sanitarnych C.O i Gaz „Kenez” Zenon Rakoca (Partner). Wartość zadania wynosi około 1 mln zł netto, a jego realizacja planowana jest do kwietnia 2020 r.
Przedmiotem zawartej umowy jest wykonanie robót budowlano- montażowych obejmujących modernizację 3 istniejących przepompowni ścieków w ulicach Cisowa, Mielęcińska i Żwirowa we Włocławku poprzez ich wymianę i przebudowę z pompowni tzw. mokrych na tłoczenie ścieków typu suchego wraz z przebudową rurociągów tłocznych i grawitacyjnych oraz niezbędnej infrastruktury technicznej.
W wyniku realizacji zadania przewiduje się uzyskanie następujących korzyści:
· poprawa stanu technicznego infrastruktury kanalizacyjnej,
· poprawa warunków eksploatacyjnych, w tym zapewniających bezawaryjne funkcjonowanie przepompowni,
· zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu obsługi,
· ciągła kontrola nad urządzeniami poprzez system zdalnego monitoringu i sterowania pracą układu,
· poprawa stanu środowiska naturalnego poprzez eliminację zjawiska infiltracji wód przypadkowych do sieci oraz znaczne ograniczenie ryzyka zanieczyszczenia środowiska.
W wyniku planowanej modernizacji nastąpi poprawa stanu technicznego infrastruktury kanalizacyjnej, co korzystnie wpłynie m.in. na stan stanu środowiska naturalnego. Ponadto poprawa funkcjonalności systemu kanalizacyjnego, jego stanu technicznego i poziomu bezawaryjności przyczyni się do zmniejszenia kosztów eksploatacji tej infrastruktury. Zrealizowanie przedsięwzięcia oraz kolejnych zadań w ramach Projektu przyczyni się do osiągnięcia głównego celu realizacji Projektu POIiŚ jakim jest poprawa jakości systemu wodno-kanalizacyjnego w aglomeracji Włocławek, w tym do osiągnięcia europejskich standardów w zakresie wyposażenia Włocławka w zmodernizowany system kanalizacyjny.
Komentarze